Boktips - Boken om öl - Presenttips öl

Present 300 kronor till öldrickare

Är du på jakt efter en lärorik bok till personen som älskar att dricka öl? Här är boken om öl! Kort och gott så går det ju inte att ta miste om vad boken handlar om med den titeln. Böcker är alltid bra presenter och därför har presentguiden gjort sitt yttersta för att plocka ut några träffsäkra boktips. Kolla gärna in alla presenttips inom kategorin innan du bestämmer vilken bok som passar bäst att ge bort.

Boken om öl är bra som;

Present till pappa – Om din far är en stor fantast av drycken öl så kommer han säkert bli glad av att boken som födelsedagspresent, julklapp eller till fars dag.

Present till honom – Träffsäker present till bror, killkompis, son eller pojkvän som har en förkärlek till öl och gärna skulle vilja lära sig mera om drycken.

Julklappstips – Julafton är den dag på året du vi ger varandra flest presenter i form av julklappar. Frågan blir om det kommer ligga böcker i klapparna i år eller ej?